Remigiusz Mróz – prawnik o pisarskich ambicjach

Remigiusz Mróz to urodzony w Opolu 15 stycznie 1987 roku polski prawnik, który swoje doświadczenie jako adwokat wykorzystuje często w książkach. Najbardziej znany jest z serii o prawniczce Joannie Chyłce, która doczekała się ekranizacji. Poza książkami, które wydaje pod swoim prawdziwym nazwiskiem napisał także kilka książek jako Ove Løgmansbø.

Wykształcenie

Remigiusz Mróz ukończył I Liceum Ogólnokształcące w mieście, w którym się urodził, czyli Opolu. Po liceum przeniósł się do Warszawy, gdzie podjął studia na wydziale prawa w Akademii Leona Koźmińskiego. Był studentem, który bardzo skrupulatnie i rzetelnie podchodził do swoich obowiązków, dlatego też studia ukończył z wyróżnieniem. Dzięki rozprawie pt. “Cyfryzacja sfery władztwa publicznego” napisanej pod kierunkiem Jana Wawrzyniaka, Mróz uzyskał tytuł doktora nauk prawnych w 2015 roku. Studia dały mu możliwość wzięcia udziału w konkursie “Polska Cyfrowa 2020+”, który zorganizowała Krajowa Izba Gospodarcza. Mróz został jego laureatem.

Kariera

Remigiusz Mróz ma na swoim koncie wiele książek, które pisze od 2013 roku. Są to głównie kryminały z wątkami historycznymi, czy science fiction. W swojej twórczości nie boi się zwracać uwagi na kwestie trudne takie jak np. przemoc domowa. Jego najbardziej rozpoznawalne serie to: cykl o prawniczce Joannie Chyłce, który obecnie składa się z 14 części, czy seria z komisarzem Forstem składająca się z 7 części. Mróz jest autorem trylogii “Parabellum”, serii Sewerynem Zaorskim, czy Damianem Wernerem. Poza kryminałami napisał dwie książki science fiction, których tytuły to: “Echo z otchłani” i “Chór zaginionych głosów”. Pisarz jest znany także pod pseudonimem  Ove Løgmansbø. Jego książki napisane pod tym nazwiskiem to “Prom”, “Enklawa” oraz “Połów”.

Ekranizacja

W związku z dużą popularności twórczości Remigiusza Mroza jego książki doczekały się ekranizacji. Magdalena Cielecka podjęła się roli Joanny Chyłki w serialu o nietuzinkowej prawniczce, która nie boi się żadnej sprawy. Jest też duża szansa na zekranizowanie kolejnych serii Mroza np. cyklu z komisarzem Forstem.

Remigiusz Mróz to urodzony w Opolu 15 stycznie 1987 roku polski prawnik, który swoje doświadczenie jako adwokat wykorzystuje często w książkach. Najbardziej znany jest z serii o prawniczce Joannie Chyłce, która doczekała się ekranizacji. Poza książkami, które wydaje pod swoim prawdziwym nazwiskiem napisał także kilka książek jako Ove Løgmansbø. Wykształcenie Remigiusz Mróz ukończył I Liceum Ogólnokształcące w…