Remigiusz Mróz – fenomen polskiego czytelnictwa

Remigiusz Mróz pisarz kryminałów jest najpoczytniejszym polskim pisarzem i laureatem wielu nagród. Autor urodził się w 1987 roku w Opolu, a następnie przeniósł się do Warszawy, gdzie z powodzeniem ukończył studia administracyjnego na Akademii Leona Koźmińskiego. Następnie zrobił jeszcze studia prawnicze, a później doktorat z prawa konstytucyjnego. Swoją szeroką wiedzę prawniczą wykorzystał do stworzenia swojej najpopularniejszej serii z Chyłką w roli głównej.

Najsłynniejsze serie Remigiusza Mroza

Autor wydaje zarówno pojedyncze powieści, jak i całe serie książek, które często osiągają nawet kilkanaście tomów. Mróz lubi również przeplatać bohaterów różnych swoich powieści pomiędzy różnymi książkami. 

Prawnicza seria z Chyłką

Jest to niewątpliwie najpopularniejsza seria tego autora. Niepokorna prawniczka Joanna Chyłka wraz ze swoim aplikantem Kordianem w kancelarii Żelazny&McVay stawia czoła kolejnym złożonym sprawom. Każdy tom opowiada o licznych wyzwaniach, które stają na drodze tej dwójki. Dodatkowo Mróz często porusza ważne społecznie tematy, wplatając je w fabułę poszczególnych części.

Cykl z przekornym Wiktorem Forstem

Cała seria umieszczona jest w Tatrach, więc jest zdecydowanym faworytem wśród wielbicieli tamtego regionu. Surowe otoczenie gór dodaje swoistego klimatu zbrodniom, które rozwikłać próbuje niepokorny komisarz Forst. Wiktor wraz z prokuratorką, dziennikarką i nadinspektorem Osicą mierzą się z kolejnymi zbrodniami dokonanymi w Tatrach i próbują dopaść mordercę.

Polskie House of Cards, czyli w Kręgach Władzy

Ten cykl bywa traktowany jako polska wersja słynnego serialu House of Cards. Książki są typowym political fiction, jednak nawet osoby, które nie są żywo zainteresowane polityką, znajdują coś dla siebie. Wschodząca gwiazda sceny politycznej Daria Seyda wraz z prawicowym Patrykiem Hauerem walczą o dominację w kręgach władzy, jednak z czasem pojawia się sprawa, która wydaje się ich łączyć. 

Remigiusz Mróz jest wszechstronnym autorem, który nie boi się żadnego gatunku literackiego. Wśród jego powieści znajdziemy kryminały, powieści historyczne, political fiction, a nawet science-ficiton.

Remigiusz Mróz pisarz kryminałów jest najpoczytniejszym polskim pisarzem i laureatem wielu nagród. Autor urodził się w 1987 roku w Opolu, a następnie przeniósł się do Warszawy, gdzie z powodzeniem ukończył studia administracyjnego na Akademii Leona Koźmińskiego. Następnie zrobił jeszcze studia prawnicze, a później doktorat z prawa konstytucyjnego. Swoją szeroką wiedzę prawniczą wykorzystał do stworzenia swojej…