Książki z akcją – dobry pomysł na wolny wieczór

Biorąc do ręki książki Remigiusza Mroza, ma się wrażenie, że czas płynie znacznie szybciej. Pozycji do wyboru jest całe mnóstwo i nikt nie będzie narzekać na nudę. Czytanie książek wraca do łask i przeżywa swego rodzaju renesans. Książki z akcją np. “Behawiorysta” czy “Iluzjonista” to uczta dla czytelnika.

H2 Dlaczego warto czytać

Książki w przeciwieństwie do filmów rozwijają wyobraźnię. Jest to szczególnie ważne u dzieci. Przeważnie osoby, które zaczytują się w książkach, zaczynały z nimi przygodę w dzieciństwie. W dzisiejszych czasach, kiedy mnóstwo czynników nas rozprasza, czytelnicy ćwiczą koncentrację i umiejętność analizy. Przebywanie z książkami pozwala podźwignąć się z ortografii, interpunkcji i innych zawiłości naszego języka. Co nam jeszcze da czytanie?

– szlifowanie czytania ze zrozumieniem

– rozwijanie cierpliwości

– odpoczynek dla oczu (przy wyborze wersji drukowanej)

Po wzięciu książki do ręki, czekają więc na nas same korzyści. 

H2 Jakie książki wybrać

Każdy czytelnik ma swój ulubiony gatunek, którego przeważnie mocno się trzyma. Mimo to czasem warto spróbować czegoś innego. Dla przykładu książki z wartką akcją są świetnym rozwiązaniem na deszczowe dni – czas przeleci błyskawicznie. Charakteryzuje się tym większość tytułów Remigiusza Mroza. Wciągające thrillery, przepiękna górska sceneria czy życie byłego prokuratora – mamy to zapewnione. Oderwanie się od codziennego życia jest nam potrzebne, a książki są do tego wspaniałym narzędziem. Spotkania z tym autorem mają jeszcze jedną zaletę, której nie mają inne gatunki literackie. Kiedy czytamy o śledztwach, sami stawiamy się w roli osoby, która chce znaleźć mordercę. Zbieramy strzępki informacji, jakie podaje autor i próbujemy złożyć z nich układankę. Zazwyczaj zostajemy wyprowadzeni w pole, a przy następnej książce, uważniej zwracamy uwagę na to, co czytamy, żeby tym razem właściwie obstawić, kto powinien być oskarżonym. 

Książki z akcją z pewnością są dobrym pomysłem na wieczory. Warto więc pomyśleć, czy następnym razem przy okazji wolnego czasu włączyć odcinek serialu. Może lepiej będzie wziąć do ręki książkę i dać się ponieść przygodzie, do której zaprasza nas autor.

Biorąc do ręki książki Remigiusza Mroza, ma się wrażenie, że czas płynie znacznie szybciej. Pozycji do wyboru jest całe mnóstwo i nikt nie będzie narzekać na nudę. Czytanie książek wraca do łask i przeżywa swego rodzaju renesans. Książki z akcją np. “Behawiorysta” czy “Iluzjonista” to uczta dla czytelnika. H2 Dlaczego warto czytać Książki w przeciwieństwie…